Organizator: Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej

XIX ZJAZD PTDL 2017

XIX Zjazd Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej
03 - 06 września 2017


Kraków


Kraków to miasto na prawach powiatu, położone w południowej Polsce, nad Wisłą, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i powierzchni. Dawna stolica Polski, miasto koronacyjne i nekropolia królów Polski. Stolica województwa małopolskiego.


Miasto położone jest na styku kilku krain geograficznych: Kotliny Sandomierskiej, Pogórza Zachodniobeskidzkiego i Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej.
Historia Krakowa jako zorganizowanego ośrodka miejskiego zaczyna się około VII-VIII wieku naszej ery. Do dziś możemy podziwiać pozostałości po pierwszych mieszkańcach w postaci dwóch kopców: Krakusa i Wandy. Ośrodek władzy od początku skupiał się na Wzgórzu Wawelskim. Jedną z przełomowych dat w historii miasta była jego lokacja na prawie magdeburskim – 5 czerwca 1257 r. Uformował się wtedy obecny układ urbanistyczny Starego Miasta oraz siedziba władcy, którą pozostał Wawel. Położenie na styku szlaków handlowych: z Rusi do Niemiec i Czech, z Pomorza do Węgier, Turcji i na Bałkany, pozwoliło Krakowowi na szybki rozwój gospodarczy. Okres szczytowego rozwoju ówczesnej stolicy Polski przypada na wieki XV i XVI. Kraków był w owych czasach – tak, jak i obecnie – miastem nauki i kultury. Przyciągał największych artystów, których dzieła możemy podziwiać do dziś: ołtarz mariacki dłuta Wita Stwosza czy krużganki na Wawelu projektu Bartolomeo Berrecciego. Historia Krakowa nierozerwalnie łączy się z dziejami państwa polskiego.
Dziś Kraków to miasto nowoczesne, wciąż się rozwijające. Tygiel, w którym miesza się tradycja mieszkańców ze studencką awangardą. Dzięki wielu zabytkom, doskonale zachowanej starej zabudowie, nie zatracił swego majestatycznego charakteru. Kraków jest po prostu magiczny.


Kraków stał się w ostatnich latach miastem coraz bardziej innowacyjnych i kreatywnych inicjatyw w różnych dziedzinach. Jeszcze niedawno przyciągał legendą: skarbnicy polskiego dziedzictwa, Europejskiej Stolicy Kultury, miasta kipiącego wydarzeniami i obfitującego w unikalne zbiory, organizującego świetne festiwale. Do tych atutów dołączyły jednak również argumenty czysto ekonomiczne, czy wręcz biznesowe: Kraków jest dziś miejscem, w którym nie tylko warto, ale – zgodnie z aktualnymi trendami – po prostu trzeba zorganizować spotkanie biznesowe czy kongres.


Komfortowi konferencji czy spotkania biznesowego w Krakowie sprzyja na wiele sposobów miejska przestrzeń – pełna otwartych ludzi, ciekawych miejsc i pomysłów.
W mieście, w którym studenci stanowią czwartą część liczby mieszkańców, nowe idee i poglądy zawsze znajdują uważnego słuchacza. Otoczenie naukowe, biznesowe
​i profesjonalizm krakowskiego przemysłu spotkań stanowią gwarancję, że każdy temat znajdzie tu twórcze rozwinięcie, a największy nawet kongres – właściwe miejsce i czas.