Organizator: Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej

XIX ZJAZD PTDL 2017

XIX Zjazd Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej
03 - 06 września 2017


Ceremonia Otwarcia Zjazdu


Zapraszamy wszystkich zarejestrowanych uczestników i zaproszonych Gości na Ceremonię Otwarcia Zjazdu.


Miejsce:

DoubleTree by Hilton Kraków Hotel & Convention Center

ul. Dąbska 5, 31-572 Kraków


Dojazd komunikacja miejską:

Linie tramwajowe: 1, 14, 22 - przystanek Kraków Plaza

Linie autobusowe: 128 - przystanek Tauron Arena Kraków al. Pokoju


PROGRAM

  • Wprowadzenie sztandaru PTDL
  • Powitanie, przedstawienie Prezesa Zarządu Głównego PTDL w kadencji 2017-2021 (prof. Bogdan Solnica - ustępujący Prezes ZG PTDL)
  • Wystąpienie zaproszonych Gości
  • Wręczenie aktów nadania tytułu Członka Honorowego PTDL
  • Wręczenie odznak "PTDL w uznaniu zasług"
  • Wręczenie dyplomów uznania Członkom Zarządu Głównego i Przewodniczącym Oddziałów Terenowych PTDL w kadencji 2013-2017
  • Wykład inauguracyjny "Czy jesteśmy przygotowani na upowszechnienie nowoczesnych testów genetycznych?" Prof. Michał Witt, Instytut Genetyki Człowieka PAN, Poznań
  • Występ Andrzeja i Mai Sikorowskich
  • Spotkanie towarzyskie, poczęstunek


Andrzej Sikorowski

Urodzony w Krakowie w 1949 roku autor piosenek, wokalista, gitarzysta, lider Grupy Pod Budą i twórca większości jej piosenek. Napisał kilkaset utworów nagranych na kilkunastu złotych i platynowych płytach. Dał wiele koncertów w kraju a także dla rodaków w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Belgii, Holandii, Szwecji, Anglii. Współpracuje również z najbardziej znanymi polskimi wykonawcami m.in. Marylą Rodowicz i Grzegorzem Turnauem („Pasjans na dwóch”). Napisał muzykę do ponad 20 filmów animowanych dla dzieci. Jest laureatem wielu nagród festiwalowych, zdobywcą czołowych miejsc w plebiscytach radiowych i telewizyjnych. Jego „Kap. Kap, płyną łzy”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa” czy „Ale to już było” dla Maryli Rodowicz, śpiewa od lat cała Polska. Od 2005 roku występuje także u boku swojej córki, Mai Sikorowskiej jako autor, kompozytor, akompaniator, partner wokalny.


Maja Sikorowska

Urodzona w 1980 roku w Krakowie, córka Andrzeja. Zdobyła wykształcenie muzyczne w klasie fortepianu. Przez wiele lat była wokalistką zespołu Pod Budą, z którą występowała na wielu koncertach w Polsce, USA i Kanadzie. Śpiewa także w języku greckim (Grand Prix Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu). Od 2005 roku koncertuje z zespołem własnym u boku ojca i innych krakowskich muzyków. Wspólnie z Andrzejem Sikorowskim nagrała polsko-grecką płytę „Kraków-Saloniki” nominowaną w 2006 r. do Fryderyków, płytę z kolędami i pastorałkami „Śniegu cieniutki opłatek” a w 2010 roku ukazał się ich najnowszy album „Sprawa rodzinna”. Współpracuje także z krakowskim zespołem Kroke, z którym w 2011 roku nagrała płytę „Avra”. Podejmuje również własne próby kompozytorskie.

Duet współpracuje razem od wielu lat prezentując na estradzie program zawierający zarówno przeboje grupy Pod Budą, autorstwa Andrzeja Sikorowskiego, jak i piosenki z trzech wspólnie nagranych płyt.